"Poučil som sa, že čaj je lepší než brandy." ...

..

Vedeli ste, že vynájdenie čajového vrecúška nebol zámer, ale iba zhoda náhod? Američan Thomas Sullivan zrejme zabudol svojim zákazníkom zdôrazniť, že hodvábne vrecúško, v ktorom poskytoval vzorky čaju má byť najprv rozbalené. Jeho zákazníci si teda veľmi inovatívne, hoci nevedomky, začali ako prví vychutnávať balené porcie čaju.

    Trvalo takmer 3 000 rokov, kým ľudia prešli od myšlienky využívania čaju ako formy medicíny k jednoduchému každodennému pitiu tohto lahodného nápoja. My Vám preto od 30.04. prinášame do Koliby Kamzík sladkú novinku! Prírodné produkty bez konzervačných látok. Nejedná sa pritom iba o čaje, ale aj špeciálne medy a sirupy. Nenechajte ich čakať ďalších 3 000 rokov. Príďte si vybrať jeden z produktov a spojte tak príjemné s užitočným. Každá z ponúkaných noviniek má totiž aj blahodarné účinky na telo. Veď povedzte, kto by v dnešnej uponáhľanej dobe nechcel na minútku spomaliť a vychutnať si upokojujúci levanduľový sirup či skúsiť dúšok čaju s názvom "Dobrá nálada", "Šípkové čaro" či "Osviež sa"?

    Do tretice spomeňme nezvyčajné medíky, ktoré určite upútajú Vašu pozornosť.  Pýtate sa, čím sú tak netypické? Nejedná sa o medy ako také. Naskytá sa Vám jedinečný gastronomický zážitok v podobe kombinácie chutí zázvoru a medu pre choré hrdielka, šípok a medu, no a za vyskúšanie určite stojí aj škorica v mede podporujúca trávenie. Podrobnejšie informácie o celej ponuke nových prírodných produktov a ich účinkoch nájdete v našom letáku alebo priamo na mieste - v Kolibe Kamzík.

    Spomeňme ešte, že celkový dobrý dojem našich chutných noviniek dotvára aj fakt, že majú recyklovateľné prírodné obaly, čím sa stávajú priateľskými k životnému prostrediu, čo zaručene ocení nejeden z nás obzvlášť dnes, na Deň Zeme.

    Podľa istých zdrojov má pre Angličana oveľa väčší význam čaj, než toaletný papier. Ak je Váš rebríček priorít usporiadaný podobne, neváhajte sa po jeden čaj u nás zastaviť. No a v prípade, že ste zástancami rozdielnych priorít, chceli by sme Vás rovnako srdečne pozvať k vyskúšaniu sladkých noviniek a ich následných degustácií v pohodlí domova. Veď ako povedal Theodore Roosevelt: "Poučil som sa, že čaj je lepší než brandy." (hoci naši kolegovia z Koliby Kamzík Vám veľmi radi ulejú aj pohárik brandy .... alebo aj dva).

 

Na zdravie!

Koliba Kamzík